jesteś tutaj:
  1. Strona główna >
  2. Produkty >
  3.   Windy
» Produkty
Opis produktu
Windy
ZAPYTAJ O PRODUKT
Jeśli chcą Państwo zadać pytanie odnośnie wybranego produktu prosimy skorzystać z poniższego formularza.

OPIS

Transport pionowy na znaczne wysokości realizowany jest za pomocą wind. Urządzenia te charakteryzują się zwartą konstrukcją, solidnym wykonaniem oraz duża sprawnością. W zależności od potrzeb transport pionowy może odbywać się w jednym lub dwu kierunkach. Układ sterowania określa pierwszeństwo dla określonego kierunku. Przyjęło się, że przed szybem windy ustawione jest choć jeden przenośnik, który w momencie przyjazdu na określony poziom wprowadza ładunek do szybu windy. Rozwiązanie to znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracy, z uwagi na brak konieczności kontaktu obsługi z szybem windy. Zastosowanie układu z dźwigiem towarowym pozwala znacznie skrócić procesy obiegu towar, nie angażując obsługi.

 

ZASTOSOWANIE

Wszędzie gdzie konieczna jest znaczna zmiana poziomu transportu różnego rodzaju ładunku. Najczęściej wykorzystywane do transportu palet między piętrami budynków. Wykorzystanie układów buforujących i podających palety znacznie przyspiesza procesy logistyczne.
Poza transportem palet, w wielu procesach produkcyjnych konieczne jest przetransportowanie produktów nad istniejącymi urządzeniami technologicznymi. W takiej sytuacji wykorzystuje się systemy transportu z dwiema windami które unoszą ładunek na estakadę ponad ciągiem technologicznym, aby po ominięciu strefy sprowadzić ładunek na wysokość roboczą.
Karetka windy może być wyposażona w wiele typów przenośników w zależności od wymagania np. przenośnik rolkowy, przenośnik taśmowy, przenośnik łańcuchowy.
Konstrukcja windy, jeżeli tego wymaga projekt umożliwia wjazd i wyjazd w obie strony.
Bezpieczeństwo jest zapewniane po przez unikatowy system sterowania, wspomagany przez mechaniczne zabezpieczenia szybu.
 

WYKONANIE

Dostarczane przez UNIROLTECH układy transportu pionowego nie wymagają nadzoru ze strony Urzędu Dozoru Technicznego.

AKCESORIA

Uzupełnieniem systemu transportu pionowego mogą być siatki osłaniające, kurtyny świetlne, bramy, pulpity sterujące z wizualizacją pracy,
Zastosowane rozwiązania doskonale współpracują z wieloma urządzeniami takimi jak: przenośniki rolkowe, przenośniki taśmowe, przenośniki łańcuchowe.

DANE TECHNICZNE
Szerokość przenośnika: 400÷2 800 mm
Długość przenośnika: 900÷6200 mm
Wysokość podnoszenia: 800÷20 000 mm
Wydajność: 40 - 160 palet / godzinę
Ilość palet transportowanych jednocześnie: 1,2,3
Dopuszczalne obciążenie standardowe: do 500 ; 1000 ; 1500 kg
Dopuszczalne obciążenie dla wykonań specjalnych: 7 000 kg
Temperatura pracy: 10÷80°C
Typ łańcucha: stalowy lub tworzywowy wielowarstwowy
Typ silnika: 3x400 V z hamulcem

* istnieje możliwość wykonania i zaprojektowania przenośnika łańcuchowego pod sprecyzowane, indywidualne potrzeby Inwestora.

TAGI: uniroltech, system, transpotu, wewnetrznego, uniroltech, system, transpotu, wewnetrznego, uniroltech, system, transpotu, wewnetrznego, uniroltech, system, transpotu, wewnetrznego, uniroltech, system, transpotu, wewnetrznego, uniroltech, system, transpotu, wewnetrznego,